Raamatukogupäevade avamine

Raamatukogupäevade avamineNB! Seoses rajuse ilmaga  TOIMUB RAAMATUKOGUPÄEVADE AVAMINE PALA KULTUURIMAJAS
Raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus“ toimuvad 20.–30. oktoobrini.
Tänaseks on ajakirjandus saanud inimeste jaoks igapäevaelu lahutamatuks osaks. Paratamatult tuleb teha valikuid, millist infot tarbida, ja see omakorda tekitab ka erinevaid infovälju. Raamatukogud tulevad siin appi, muutes varasema meediapärandi süstematiseeritult ja nüüdseks juba suures osas digiteeritult kõigile soovijatele kättesaadavaks. Raamatukoguhoidjad aitavad kõigil soovijail vajalikku infot leida, annavad edasi infootsingu- ja digioskusi, õpetavad valeuudiste ja libateaduste ajastul üliolulisi meediapädevusi ja allikakriitikat, mis toob ühiskonna ühtsemasse inforuumi. Tänavustel raamatukogupäevadel arutame, kuidas saaksime seda kõike veelgi paremini teha.

Õpitund 2021

6.oktoobril toimub kolmandat korda üle-eestiline täiskasvanuhariduse sündmus “Õpitund”.
Kutsume sel päeval kõiki täiskasvanuid, sõltumata asukohast, ühe tunni jooksul midagi uut õppima. Õppida võib üksi, koos sõprade, töökaaslaste või kogukonnaga. Lubage uued teadmised ja inspiratsioon oma ellu – õppimine teeb õnnelikuks!

Meie valla raamatukogudes toimuvad õpitunnid  leiad siit!

ÕPITUNNI 2021 kaart

….mobla peost, naudi teost!

Euroopa säästva arengu nädala (20.-26.09.2021) raames toimub Eesti raamatukogudes kampaania „Tund enne und mobla peost, naudi teost.
Meie üleskutse sisu: hea une nimel vähendame ekraaniaega ja naudime ehedat elamust raamatuga, mida saab laenata raamatukogust! Raamatukogud kui taaskasutuse lipulaevad! Laenutades raamatu raamatukogust säästame raha, ruumi ja energiat ning vähendame ühiselt tarbimist, toetades tervislikku, säästvat ja taskukohast eluviisi.
Kohtume raamatukogus!

Tamara Braksi õlimaalide näitus

Alatskivi Raamatukogus 3. mai – 15.august 2021

plakt

Autorist:
Tamara Braks sündis Oudovas 12.11.1928 ja oma lapsepõlve veetis Leningradis, kus sai peale viienda klassi lõpetamist sisse kunstikooli. II Maailmasõja tõttu jäi pere blokaadirõngasse ja vabastamise järel evakueeriti Tšuvassiasse. Seal aitas Loe edasi…

MARI VALLISOO 70

Näituse “Siältpuult suadetud. Mari Vallisoo 70″ avamine ja  kontsert “Viimäne vihim”
12. juunil, kell12.00
Kavas on:

– näituse avamine Liivi Muuseumi peamajas;
– TÜ kirjanduse dotsent Mart Velsker Mari Vallisoo kodaverekeelsest
luulest;
– sõnavõtud luuletaja lähedastelt ja sõpradelt;
– Vallisoo salmidele loodud laule esitavad Anett Rajaste, Kodavere Duo,
Merle Müür ja Merike Jaanisk.
Korraldajad: Liivi Muuseum ja Kodavere Pärimuskeskus