Põhjamaade kirjanduse nädal

Täna algab Põhjala kirjanduse nädal…..
Novembris, kui meie maades on kõige pimedam aeg, süütame me küünlad ja loeme raamatuid. See on Põhjala kirjanduse nädala esmane idee. Nädala esmaspäev on suur ettelugemise päev. Kogu ülejäänud nädal on täidetud lugemiste, näituste ja kõikvõimalike teemakohaste ettevõtmistega kõikjal Põhja- ja Baltimaades ning ka Põhjala institutsioonides kõikjal maailmas. Eesmärgiks on kaasata nii paljusid erinevaid asutusi kui võimalik.
Igal aastal valitakse uus teema. Teemaga seonduvalt valitakse üks raamat lastele, üks noortele ja üks täiskasvanutele. Teema ja raamatud valib välja Põhjala kirjanduse nädala esinduskogu, kuhu kuulub üks esindaja kõikidest Põhjala maadest.
Sel aastal valiti lastele ja noortele lugemiseks hommikuhämaruses Karin Eralndssoni raamat “Pärlipüüdja. Legend silmaterast” ja õhtuhämaruses täiskasvanutel Sally Salmineni raamatut “Katrina”. Need raamatud ootavad teid ka edaspidi meie raamatukogus.
Seega – kustuta tuled, pane küünal põlema, ja ühine rohkem kui 150 000 inimesega, kes samal ajal loevad kõikjal maailmas.

CitattegnPõhjala kirjanduse nädala eesmärk on levitada Põhjala kirjandust, innustada inimesi lugema ja sellest rõõmu tundma ning edendada sallivust
ja koostööd erinevates valdkondades .Citattegn

Jaga sõpradega